Pazaryeri Danışmanlığı
Pazaryeri Danışmanlığı

PAZARYERLERİ DANIŞMANLIĞI

Pazaryeri danışmanlığı nedir? Hiç şüphe yok ki online pazarlama, 2010 yılından bu yana alabildiğince hızlı bir büyüme gerçekleştirdi. İnsanların alışveriş davranışları da buna bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Her iki tarafın da alışkanlıklarında ciddi farklılıklar gözleniyor. Pazaryerleri de bu alışkanlıkların bir sonucu olarak ortaya çıkan e-ticaret platformları oluyor. Günümüzün en çok kullanıcı ve ziyaretçi sayısına sahip olan firmaları, pazaryerleri oluyor. E-ticaret sektörünün belkemiği haline gelen bu sektörde alıcılar ve satıcılar buluşuyor ve her iki tarafın da kazandığı bir sistem işliyor. Alıcılar için her şey kolay bir şekilde ilerliyor, fakat satıcılar için rekabet yüksek! Özellikle rakipler, fiyat indirimleri ve promosyonlarla sizin hep bir adım önünüzde olmak için çabalayacaktır. Peki, siz nasıl bir strateji izlemelisiniz? İşte bu noktada, pazaryeri danışmanlığı konusunda uzman ve profesyonel bir kurumun/ekibin desteği, hayat kurtarıcı olabilir.

Barlas Consulting, pazaryerlerinde daha etkin ve verimli ilerleyebilmeniz ve satışlarınızı arttırmak için size çok yönlü stratejiler sunar. Kapsamlı bir araştırma ile işe başlayarak pazar analiziniz sizin için yapılır. Son kullanıcı ve satıcı etkileşimi önemli diğer unsurlardır. Alıcıların sizin için yaptığı değerlendirmeler, sizi bir adım öne çıkaracaktır. Rekabetçi analiz konusunda bu değerlendirmeler, önem arz eder. Amazon ve Etsy gibi pazaryerlerinde yeni müşterilere ulaşmak bizimle daha kolay bir hâl alıyor.

Çoğu satıcı, ürünlerini pazaryerlerine ekledikten sonra kendiliğinden satılacağını düşünür. Ne yazık ki pazaryerlerinde bundan daha fazlası gerekir. Bunu, gerçek yaşamla özdeşleştirebilirsiniz. Pazarda elma sattığınız bir tezgahınız olduğu düşünün. Diğer satıcılar, sattıkları ürünü bağırarak pazarlarken siz sessiz kalırsanız, kimsenin sizin elma sattığınızdan haberi olmayacaktır. Online pazaryerleri de böyledir. Siz sesinizi duyurdukça, alıcılar satıcı hesabınızı fark edecektir ve sattığınız ürünleri almaya başlayacaktır. Sizin sesiniz olmak ve müşterilere, kendinizi göstermenizi sağlayacak stratejiler geliştirmek için buradayız!