Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir?
Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir?

Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? Google benim işletmem hesabınızda üst sıralarda yer almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. Kullanıcıların anahtar kelimeler üzerinden sizi üst sıralarda görüp gelmesi için 10 püf noktaya dikkat etmeniz gerekir. 

Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? 10 Püf Nokta  

1.Gönderi ekle

İşletmenizle alakalı tüm bilgi ve görselleri Google benim işletmem sayfasına eklemeniz iyileştirmede ilk adım olacaktır. Ayrıca bu Google benim işletmem sayfasına 1500 kelimelik bir yayın ekleyebilir ve bu yayına bağlantı verebilirsiniz.

 2.Etiket 

Google benim işletmem hesabınızda etiketler faktörü işletme konumunu grup halinde düzenlemenizi sağlamaktadır. Aynı zamanda her bir konum için 10 etiket atayabilir ve etiketler 50 karakteri geçmemeli, özel karakterlerden uzak olmalıdır. 

 3.Ayrıntılı açıklama yazın

Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? Hesabınız daha üst sıralarda yer alabilmek için ayrıntılı bir açıklama yazmanız önemlidir. Açıklamanızda işletmenizin tüm ayrıntılarını yazmanız hesabınızı daha ileri taşıyacaktır.  Unutmayın ki doğru bilgi setine sahip işletmeler daha üst sıralarda yer alacaktır. 

4. Google benim işletmem hesabında Web sitesi oluşturma özelliğini kullanın

Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? Google My Business hesabınız üzerinden bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Ek bilgi arayan kullanıcılar için bu siteniz faaliyet gösterebilir.

5.Web sitesizin geri bağlantıları

Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? Kapsamında geri bağlantılar sitenizin arama motoru optimizasyonu önemli bir rol oynar. Siteniz için birçok geri bağlantı oluşması Google tarafında olumlu karşılanmaz. Çünkü geri bağlantılar miktar olarak değil kalite olarak değerlendirilmektedir. Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? Cevap olarak bağlantılara dikkat edilmelidir. Ayrıca Google tarafından sitenizin anahtar kelimeler ile alakalı düzeyi ve kaliteli geri dönüşlerin sayı dikkate alınır. Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? En önemli noktalardan biri kaliteli geri bağlantı olmaktadır.

6. Google benim işletmem sıralamada İşletme adındaki anahtar kelimeler

Web sitenizin üst sıralarda yer almasında anahtar kelimeler önemli bir rol oynar. İşletmeniz adına sahip olduğunuz anahtar kelimeler sizleri üst sıralara çekebilir. Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? En önemli hususlardan biri olan anahtar kelime işletmenizi ve sektörünüzü iyi tanımlamalıdır. Sitenize sadece içeriği eklemek için yazamazsınız. Yazmış olduğunuz metin muhakkak anahtar kelime uyumlu olmalıdır. Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? Etkili olan anahtar kelime secimi yaparken size yardımcı olabilecek Google Anahtar Kelime Planlayıcı gibi uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

7.İşletmenize Birden çok kategori ekleyebilirsiniz

Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? Etkili faktörler arasında işletmenizin kategorisi önemli yer tutmaktadır. Eklediğiniz kategori ile işletmeniz hakkında Google bilgi veriyorsunuz. Google sizden aldığı bilgileri kullanıcılar ile paylaşıp işletmenizin tanınırlığını artırmaktadır. Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? Sorusunun cevabı içerisinde önemli olmaktadır.

8. Sitenize Kaliteli resimler Ekleyin

Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? Etkili faktörlerden biride site içerisine eklediğiniz resimlerinizdir. Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? İçin önemli bir husus olan resim eklemek kesinlikle ihmal edilmemelidir. Ayrıca Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? Kapsamında hesabınıza herhangi bir resim eklemeniz işletmeniz adına olumsuz bir izlemin oluşturacaktır. Bu nedenle işletmenizi yansıtan ve müşterilerinize hitap eden aynı zamanda kaliteli resimleri tercih etmelisiniz.

 9.İşletmeniz ile alakalı Google yorumları

Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? Etkili faktörlerden biride Google My Business sayfanızda incelemelere dikkat etmenizdir. Çünkü Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? Etkili faktörleri arasında müşterilerinizin yorumu sizi diğer kullanıcılara daha iyi tanıtmaktadır. Ayrıca sizlere yorum yazan tüm müşterilerinize cevap verdiğinizden emin olmalısınız. Çünkü Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? Müşterilerinizin incelemelerine cevap vermeniz oldukça önemli olmaktadır.

10. işletmenizin Telefon numarasını ve çalışma saatleri doğru ve eksiksiz ekleyin

Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir? Çerçevesinde etkili unsurlardan bir diğeri ise işletmeniz adına girdiğiniz bilgiler olmaktadır. Böylelikle kullanıcıların bağlantı kurmasına yardımcı olursunuz.

Google benim işletmem sıralama faktörleri nelerdir?


YORUM YAP /