Google benim işletmem hesabı nasıl açılır?
Google benim işletmem hesabı nasıl açılır?

Google benim işletmem hesabı nasıl açılır?

 

 Google My Business Türkçe olarak Google Benim İşletmem hesabı anlamı taşımakta olup kurum veya işletmelerin Google aramaları da dahil olmak üzere Google harita da varlığını sürdürmek veya Google aramalarını artırmak için önemli bir uygulama olmaktadır. Bu uygulama Google tarafından geliştirilerek ücretsiz bir hizmet olanağı sunmaktadır.

 

Google benim işletmem hesabı nasıl açılır?

Aşağıda Google benim işletmem hesabı nasıl açılır? Sorusunun cevabı aşamalı olarak anlatılmıştır.

  • İlk aşamada Gmail hesabınıza giriş yapın veya yoksa Bir Gmail hesabı açmalısınız.
  •  Daha sonra bilgisayar üzerinden Google Benim İşletmem Sayfasını açın
  • Buradan işletmenizin adını yazıp ileri tuşuna tıklayın
  • Burada işletmenizin kategorisini seçip ileri butonunu tıklayın
  •  Bu aşamada bir konum girişi yapmanız istenecek bu konumu ekledikten sonra ileri tuşuna tıklayın. Ayrıca buraya ekleyeceğiniz bilgi konum haritalarında görünecektir.
  • Konum bilgisini eklemeden devam ettiğinizde sizden hizmet bölgesi seçimini yapmanız istenecek seçip ileri tuşuna tıklayabilirsiniz.
  • Konum seçiminizden sonra müşterilerinizin sizinle iletişime geçebileceği telefon ve web sitenizin bilgilerinin istendiği bölüme geçeceksiniz buraya gerekli bilgileri ekleyip ileri tuşuna tıklayabilirsiniz. Aynı zamanda bu sayfada bilgilerin alt kısmında ücretsiz web sitesi oluştur seçeneğini görebilirsiniz. Bu seçenek üzerinden ücretsiz web sitesi oluşturabilirsiniz.
  • Google benim işletmem hesabı nasıl açılır işlemini tamamlamak üzeriyiz. 7 aşamadan sonra son butonu tıklayıp devam edin burada Google benim işletmem hesabı nasıl açılır sizden doğrulama isteyecektir.
  • Tüm bu bilgileri eksiksiz girdikten sonra Google benim işletmem hesabı nasıl açılır hesabınız başarılı bir şekilde açılmış olacaktır. Google benim işletmem hesabı nasıl açılır aşamalarından sonra 14 gün süre içerisinde Google benim işletmem hesabı nasıl açılır tarafından kayıtlı adresinize bir kod gönderilecektir. Bu kodu ilgili alana girdiğinizde işletmeniz Google benim işletmem hesabı nasıl açılır tarafından doğrulanmış olacaktır.

 

Google Benim İşletmem Hesabı Optimizasyon Kriterleri

 

Google benim işletmem hesabı nasıl açılır? Sorusunun cevabından sonra artık sizin de Google benim işletmem hesabı nasıl açılır diye bir probleminiz yok. Sizlerde işletmenizle internettesiniz. Burada Google benim işletmem hesabı nasıl açılır? Sorusundan sonra önemli noktalardan biri ise (Google benim işletmem hesabı nasıl açılır?)  internette arama sonuçlarında müşterilerinizin karşısına işletmenizin çıkması gerekiyor aksi durumda internette bulunmuş olmanız işletmeniz için gelişme sağlamaz. Google benim işletmem hesabı nasıl açılır? Aşamalarından sonra yapılması gereken Google Benim İşletme Hesabım Optimizasyonudur. Bu optimizasyon adımlarını tamamladıktan sonra işletme hesabınız üst sıralara çıkacaktır. Bu duruma bağlı olarak işletmeniz daha çok müşteri kazanacaktır. Google benim işletmem hesabı nasıl açılır? İşlemini yaptıktan sonra Google Benim İşletme hesabımın optimizasyonu işletmenizden muhteşem sonuçlar elde edebilirsiniz. Google benim işletmem hesabı nasıl açılır? Başlıklı makalemizin birçok noktasında vurguladığımız öneli hususlar bilgilerinizin doğru ve eksiksiz bir şekilde girmiş olmanızdır. Google benim işletmem hesabı nasıl açılır? Aşamasın da girmiş olduğunuz doğru ve eksiksiz bilgiler ile Google Benim İşletmem Hesabımdan üst düzeylerde faydalanıyor olacaksınız. Google benim işletmem hesabı nasıl açılır? Aşamalarından sonra yapılması gereken iyileştirmeler şu şekildedir.

İşletmenizin alanına yönelik anahtar kelime kullanımı;

Anahtar kelimeler iletmenizin hedef noktasıdır. Böylelikle doğrudan kitlenize ulaşmanız daha hızlı olmaktadır.

İşletmenizin çalışma Saatlerini kesinlikle eklemelisiniz;

 İnternet kullanıcıları işletmelerin mesai saatlerine yoğun olarak bakıyor. Bu nedenle Google için bu önemli bir etken, Google benim işletmem hesabı nasıl açılır? Aşamaları yukarıda makalemizde ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır.

 

Görsel kullanımı

Hizmetleriniz ve ürünleriniz ile alakalı görsel paylaşımı yapın. Google benim işletmem hesabı nasıl açılır? Aşamalarından sonra önemli noktalardan biri işletmenizi yansıtacak olan görsellerinizdir. Ayrıca Google benim işletmem hesabı nasıl açılır? Makalemizde gecen hesap oluşturma aşamalarını doğru ve eksiksiz yapmanızda sizleri bir adım ileri taşımaktadır. 

Google benim işletmem hesabı nasıl açılır?


YORUM YAP /